ARCTIC CAT 1000i PS MUD PRO TRV

ARCTIC CAT 1000i PS MUD PRO TRV

Máte blato v krvi? Nič pre vás nie je dostatočne veľkou výzvou? Potom je brutálna štvorkolka MUD PRO 1000i TRV PS práve pre vás! Elektronický posilňovač riadenia, agresívne pneumatiky ITP MUD LITE XL a silný motor s obrovským záťahom - tam, kde iné štvorkolky končia, kráľ extrémov MUD PRO 1000i TRV PS začína. Ale jazda v extrémoch to zďaleka nie je všetko, čo Arctic Cat MUD PRO 1000i TRV PS ponúka. S luxusnou samostatnou sedačkou spolujazdca môžete vyraziť na adrenalínový víkendový výlet aj vo dvojici a nemusíte pri tom obetovať nič z pohodlia, na ktoré ste zvyknutý ako vodič. Predĺžený podvozok TRV vám navyše pridá ešte viac stability pri rýchlej jazde a viac istoty v strmých svahoch.

ŠPZ v cene

 

Farby
ModráModrá
Cena 12.199€ vrátane DPH

V základnej výbave nájdete

Motor 1000i H2 je obrovský vodou chladený dvojvalec do V, 90°, SOHC, EFI s objemom 951 ccm s nevyčerpateľnou zásobou sily. Elektronické vstrekovanie zaisťuje čisté spaľovanie s vysokou účinnosťou a okamžitou reakciou na pridanie plynu. Vysokovýkonný dvojvalec pracuje za každých podmienok v optimálnej pracovnej teplote vďaka kvapalinovému chladeniu s veľkým chladičom a elektrickým ventilátorom.

Jedinečný systém TRV - to sú tri štvorkolky v jednej. S namontovanou zadnou sedačkou budete vy aj váš spolujazdec cestovať luxusne prvou triedou. Stačí ale vytiahnuť len 2 čapy, zadnú sedačku bez potreby náradia jednoducho vyberiete a miesto nej môžete namontovať robusný zadný nosič SpeedRack alebo nákladnú korbu s vysokou nosnosťou. Sedačka spolujazdca je v základnej výbave tohoto modelu, zadný nosič SpeedRack a korba sa dajú doobjednať.

Zvýšené sanie modelu MUD PRO nie len privádza vzduch do motora ale závisí na ňom aj životnosť remeňa variátora. Šnorchel zaisťuje aby remeň pracoval stále v suchu a neprehrieval sa ani pri dlhej jazde hlbokým bahnom.

Menšia únava, jednoduchšie riadenie a ľahšie ovládanie. Posilovač riadenia nie len výrazne znižuje silu potrebnú k riadeniu, ale zároveň pôsobí ako účinný tlmič úderov do riadítok alebo volantu keď pred tým v rýchlosti zachytíte o kameň alebo peň, alebo prehliadnete dieru vo vysokej tráve.

Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC ™ je konštruovaná pre najťažšie zaťaženie. Tento robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti alebo zaťaženia motora. Prevodovku DURAMATIC ™ tvoria tri hlavné prvky - primárna (hnacia) spojka, sekundárna (hnaná) spojka a ozubený klinový remeň, to všetko ešte doplnené o rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže byť primárna spojka neustále zopnutá, čo zmenšuje opotrebovanie hnacieho remeňa. Prevodovka DURAMATIC ™ má polohy L/H/N/R/P (redukcia/rýchlosť dopredu/neutrál/spiatočka a parking (u vybraných modelov)a podporuje brzdenie motorom z prudkého kopca.

Ľahko ovládateľná elektrická uzávierka predného diferenciálu umožňuje podstatne zvýšiť trakciu kolies v náročnom teréne a pritom zachovať ľahké a obratné riadenie. Pri normálnej jazde v režime 4x4 sú predné kolesá poháňané cez otvorený diferenciál prednej nápravy. Ten umožňuje, aby sa mohli v zátačkách predné kolesá otáčať rôznou rýchlosťou a tým umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie. Zapnutím uzávierky predného diferenciálu pri zaradenom pohone všetkých kolies (4WD) maximalizujete trakciu v Ťažkom, extrémnom teréne, tam, kde by sa niektoré z predných kolies mohlo začať pretáčať. Sila motora ide potom rovnomerne na všetky štyri kolesá a to umožní s dôverou vyšplhať a zdolať akúkoľvek prekážku. Stačí len stlačiť tlačítko.

Nezávislé zavesenie všetkých kolies s čo najmenším počtom pohyblivých dielov. Robusné, vylepšené dvojité A-ramená sú veľmi vysoko efektívne v celej dĺžke zdvihu pérovania, absorbujú najtvrdšie nárazy, znižujú ovládacie sily v riadení a pomáhajú minimalizovať nakláňanie v zátačkách.

Elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doteraz mohli snívať, umožní vám lepšiu trakciu v obtiažnych podmienkach a suverénnu priechodnosť extrémnym terénom. Všetky štvorkolky 4x4 sú vybavené voliteľným náhonom buď len zadnej (2WD) alebo aj prednej (4WD) nápravy, popr. v režime 4WD s elektrickou uzávierkou predného diferenciálu. Výhodou elektronicky pripojiteľného náhonu predných kolies je to, že si ich môžete pripojiť v predstihu tak, ako chcete vy a nie ako je to u automatických systémov až v okamžiku, kedy sa kolesá už pretáčajú. Náhon 4x4 oceníte aj v zime, kedy môžete miesto kolies namontovať snežné pásy a premeniť váš stroj vo vysoko účinné snežné vozidlo.

Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a pancierovými hadicami sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.

Nová pneumatika s vyšším vzorom pre úžitkové štvorkolky vychádzajúca zo slávnej ITP 589 M / S s novým zložením zmesi, ktorá sa vyznačuje dlhšou životnosťou a celkovo lepšími parametrami. Revolučné šesťplátnové pneumatiky Mud Lite XL sú konštrukčne rovnaké ako Mud Lite AT, ale majú vyššý vzor pre ešte väčší a účinnejší záber a kontrolu na nespevnenom povrchu. Je určená nielen do bahnitého prostredia, ale aj na bežné cesty. Aj v takto rozdielnom prostredí poskytuje plynulú jazdu a výborné držanie s dokonalým samočistiacim účinkom. Mud Lite XL je jedna z najlepších volieb pre úžitkové štvorkolky. Vysoká prejazdnosť bahnitým terénom, nízka váha, tuhá stavba a v neposlednom rade aj dlhá životnosť, to všetko je ITP MUD-LITE XL!

Štvorkolky Arctic Cat sú pôsobivé samé od seba, ale metalický lak ich pozdvihne na úplne novú úroveň. Oproti farebným plastom pridá štvorkolke lesk a ešte viac zdvihne faktor závisti. Je to tá najkvalitnejšia a najodolnejšia farba, akú kto kedy na štvorkolkách použil. Hlavy sa budú zaručene otáčať.

S namontovanou zadnou sedačkou budete vy aj váš spolujazdec cestovať luxusne prvou triedou. Spolujazdec sedí na svojom vlastnom sedadle a to vám, ako vodičovi dáva viac priestoru pre aktívne riadenie a vyvažovanie štvorkolky. Stačí ale vytiahnuť len 2 čapy, zadnú sedačku bez potreby náradia jednoducho vyberiete a miesto nej môžete namontovať robusný zadný nosič SpeedRack alebo nákladnú korbu s vysokou nosnosťou. Jednoducho geniálne.