Wildcat X 1000i

Wildcat X 1000i

Patríme von. Do prírody. Je jedno kam, proste von. Preskúmavať krásy okolia, dotiahnuť loď do prístavu, doviezť drevo na zimu, zaobstarať krmelce, pomáhať na statku alebo na stavbe. A žiadna iná side by side to neurobí s takou ľahkosťou a ochotou ako Prowler 1000i, extrémne silný stroj, ktorý dokonale chápe každé vaše želanie, stroj tak prirodzený a silný ako príroda sama.
Výbava: Prowler XTZ ™ je ideálny všestranný rekreačno-pracovný side by side. K dokonalosti mu nechýba nič. Má neuveriteľne výkonný motor H2 V-Twin 951 ccm so vstrekovaním EFI, špičkové nitrogenové tlmiče Ryde FX a dokonca výškovo nastaviteľný volant. A samozrejme tu nájdete všetky chytré technológie Arctic Cat ako nastaviteľné pruženie, elektrický posilňovač riadenia, hliníkové kolesá a veľa ďalších vychytávok. V roku 2015 sa Wildcat X stal Motocyklom roku 2015 v kategórii QUAD. Viac info TU.

Homologizácia a ŠPZ: info telefonicky

 

Farby
ZelenáZelená
Cena 23.099€ vrátane DPH

V základnej výbave nájdete

Motor Wildcat X 1000i H2

Motor 1000i H2 je obrovský vodou chladený dvojvalec do V, 90°, SOHC, EFI s objemom 951 ccm s nevyčerpateľnou zásobou sily. Elektronické vstrekovanie zaisťuje čisté spalovanie s vysokou účinnosťou a okamžitou reakciou na pridanie plynu. Vysokovýkonný dvojvalec pracuje za každých podmienok v optimálnej pracovnej teplote vďaka kvapalinovému chladeniu s veľkým chladičom a elektrickým ventilátorom. Štvorventilové hlavy valcov, piesty so zvýšenou kompresiou, vačkové hriadele s agresívnejším profilom a prepracované vstrekovanie paliva sú hlavné body, ktorými sme zvýšili už aj tak ohromujúci výkon a točivý moment tohoto brutálneho dvojvalca H2 1000 V-Twin EFI.

 

 

 

Spojka Rapid Response

Extrémnu silu motora prenáša na kolesá nová, rýchlo pracujúca automatická prevodovka Rapid Response vyvinutá v spolupráci s prestížnou americkou firmou Team Industries. Prevodovka Rapid Response s dvoma rýchlosťami do predu, spiatočkou, parkovacou polohou a účinným brzdením motorom je vôbec najrýchlejšie pracujúca automatická prevodovka súčastnosti. Uberte plyn pred dierou, hneď zase dáte "plný" a motor vás s nulovou čakacou dobou okamžite katapultuje zase dopredu.

 

 

 

Pérovanie Fox Podium

Wildcat je o pérovaní. Prémiové predné a zadné pérovanie Fox Podium je dostatočnou zárukou, že obrovský výkon motora vždy prenesiete na zem a že váš Wildcat bude v teréne vždy dokonale ovládateľný. 23 polohové nastavovanie kompresie navyše umožňuje vyladiť podvozok tak, aby perfektne vyhovoval v každých podmienkach.

 

 

 

 

Päťprvkové zavesenie

Naše unikátne päťprvkové zavesenie zadných kolies s takmer polmetrovými zdvihmi je v triede športových side by side celkom mimoriadne. Chceli sme, aby bol Wildcat dokonalý a tak sme použili aj najdokonalejší spôsob zavesenia. Žiaden iný výrobca neponúka také zdvihy pérovania, aby udržal všetky kolesá na zemi.

 

 

 

 

Zadná korba

Pokiaľ si myslíte, že niečo budete potrebovať kľusne to naložte. Pretože sme vytvorili zadnú korbu Wildcata s najväčšou nosnosťou v triede, dostatočne priestrannú aby sa do nej vošlo všetko, čo si so sebou chcete vziať.

 

 

 

 

Anatomické sedačky

Sedačky Wildcata s trojbodovými bezpečnostnými pásmi sú neuveriteľne pohodlné a optimálne podopierajú telo vodiča aj spolujazdca pri brutálnych jazdných manévroch. Sedačky vo Wildcate X sú navyše designovo sladené s farbou stroja aby bol výsledný efekt prosto dokonalý.

 

 

 

 

Predný ALU nárazník

Tieto nárazníky robia s vášho Wildcata ešte divokejšie zviera. Keď vám náhle vyskočí do cesty strom žiaden problém. Od toho sú.

 

 

 

 

Zadný ALU ochranný rám

Masívny hliníkový zadný ochranný rám Arctic Cat je pripravený na všetko. Vďaka podarenému designu a vysokej kvalite materiálu nie len dokonale chráni svetlá a celú zadnú časť vášho Wildcata, ale aj zmení jeho vzhľad k nepoznaniu. Kvalitné práškové lakovanie navyše dlhodobo zaisťuje vysokú ochranu.

 

 

 

 

Nastaviteľný volant

Výškovo nastaviteľný volant je ďalšou exkluzívnou prednosťou strojov Arctic Cat. Dodá vám nie len pocit mimoriadneho komfortu, ale hlavne vám umožní nájsť si tú najpohodlnejšiu polohu pri riadení. Odteraz už budete mať všetky dôležité ovládacie prvky na dosah ruky. Presne ako potrebujete.

 

 

 

 

Pohon 4x4

Tento elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doteraz mohli snívať, umožní vám lepšiu trakciu v obtiažnych podmienkach a suverénnu priechodnosť extrémnym terénom. Všetky štvorkolky 4x4 sú vybavené voliteľným náhonom buď len zadnej (2WD) alebo aj prednej (4WD) nápravy, popr. v režime 4WD s elektrickou uzávierkou predného diferenciálu. Výhodou elektronicky pripojiteľného náhonu predných kolies je to, že si ich môžete pripojiť v predstihu tak, ako chcete vy a nie ako je to u automatických systémov až v okamžiku, kedy sa kolesá už pretáčajú. Náhon 4x4 oceníte aj v zime, kedy môžete miesto kolies namontovať snežné pásy a premeniť váš stroj vo vysoko účinné snežné vozidlo.

 

 

Kotúčové brzdy

Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a pancierovými hadicami sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.

 

 

 

 

Posilovač riadenia

Menšia únava, jednoduchšie riadenie a ľahšie ovládanie. Posilovač riadenia nie len výrazne znižuje silu potrebnú k riadeniu, ale zároveň pôsobí ako účinný tlmič úderov do riadítok alebo volantu keď pred tým v rýchlosti zachytíte o kameň alebo peň, alebo prehliadnete dieru vo vysokej tráve.

 

 

 

 

DURAMATIC ™

Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC ™ je konštruovaná pre najťažšie zaťaženie. Tento robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti alebo zaťaženia motora. Prevodovku DURAMATIC ™ tvoria tri hlavné prvky - primárna (hnacia) spojka, sekundárna (hnaná) spojka a ozubený klinový remeň, to všetko ešte doplnené o rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže byť primárna spojka neustále zopnutá, čo zmenšuje opotrebovanie hnacieho remeňa. Prevodovka DURAMATIC ™ má polohy L/H/N/R/P (redukcia/rýchlosť dopredu/neutrál/spiatočka a parking (u vybraných modelov)a podporuje brzdenie motorom z prudkého kopca.

 

 

 

Nezávislé zavesenie

Nezávislé zavesenie všetkých kolies s čo najmenším počtom pohyblivých dielov. Robusné, vylepšené dvojité A-ramená sú veľmi vysoko efektívne v celej dĺžke zdvihu pérovania, absorbujú najtvrdšie nárazy, znižujú ovládacie sily v riadení a pomáhajú minimalizovať nakláňanie v zátačkách.

 

 

 

 

Uzávierka diferenciálu

Ľahko ovládateľná elektrická uzávierka predného diferenciálu umožňuje podstatne zvýšiť trakciu kolies v náročnom teréne a pritom zachovať ľahké a obratné riadenie. Pri normálnej jazde v režime 4x4 sú predné kolesá poháňané cez otvorený diferenciál prednej nápravy. Ten umožňuje, aby sa mohli v zátačkách predné kolesá otáčať rôznou rýchlosťou a tým umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie. Zapnutím uzávierky predného diferenciálu pri zaradenom pohone všetkých kolies (4WD) maximalizujete trakciu v Ťažkom, extrémnom teréne, tam, kde by sa niektoré z predných kolies mohlo začať pretáčať. Sila motora ide potom rovnomerne na všetky štyri kolesá a to umožní s dôverou vyšplhať a zdolať akúkoľvek prekážku. Stačí len stlačiť tlačítko.

 

 

MOTOMAGAZÍN

Ku každej zakúpenej štvorkolke Arctic Cat obdržíte predplatné slovenského časopisu MOTOMAGAZÍN na jeden rok úplne zdarma. Platí len pre slovenských zákazníkov a pre štvorkolky s vystaveným slovenským technickým preukazom.