ARCTIC CAT DIESEL 700 TRV

ARCTIC CAT DIESEL 700 TRV

Tvrdo pracujúci Diesel je neunaviteľný ťahúň. Jeho vyhlásený spoľahlivý motor má polovičnú spotrebu oproti všetkým benzínovým štvorkolkám, čo modelu 700 TRV umožňuje absolútne neprekonateľný akčný rádius. Jedinečný systém TRV umožní premeniť tento model na tri rôzne štvorkolky: s veľkým nosičom SpeedRack odveziete každý náklad, korba je nepostrádateľná pri preprave sypkých materiálov a s namontovaným sedadlom spolujazdca sa vaša pracovná štvorkolka premení na pohodlný cestovný stroj. Predĺžený podvozok vám navyše prinesie viac stability pri jazde a vyššiu istotu v prudkých výjazdoch. K tomu si pripočítajte vysoké zdvihy pérovania, extrémnu odolnosť podvozku aj motora a presne viete, prečo Arctic Cat 700 Diesel slúži v armáde USA.

ŠPZ v cene

Farby
ZelenáZelená
Cena 10.699€ vrátane DPH

V základnej výbave nájdete

Extrémne spoľahlivý radový dvojvalec 700 Diesel je pracant, ktorý len tak ľahko neuťaháte, má neuveriteľne nízku spotrebu a výnimočnú životnosť. Má polovičnú spotrebu ako všetky benzínové motory a je mu pri tom úplne jedno, či tankujete naftu alebo bionaftu. Pretože slúži v armáde USA je schopný jazdy ešte na päť ďalších palív - DF1, DF2, DFArctic, JP5 a JP8.

Jedinečný systém TRV - to sú tri štvorkolky v jednej. S namontovanou zadnou sedačkou budete vy aj váš spolujazdec cestovať luxusne prvou triedou. Stačí ale vytiahnuť len 2 čapy, zadnú sedačku bez potreby náradia jednoducho vyberiete a miesto nej môžete namontovať robusný zadný nosič SpeedRack alebo nákladnú korbu s vysokou nosnosťou. Sedačka spolujazdca je v základnej výbave tohoto modelu, zadný nosič SpeedRack a korba sa dajú doobjednať.

Agresívny vzor univerzálnych trojplátňových pneumatík Carlise Badlands XTR vám zaistí skvelú trakciu aj v najťažšom teréne. Vyrobené s využitím najmodernejších technológií ponúkajú radiálne pneumatiky Carlise Badlands XTR špičkové jazdné vlastnosti, vynikajúcu ovládateľnosť, mäkkú jazdu a vysokú životnosť.

Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC ™ je konštruovaná pre najťažšie zaťaženie. Tento robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti alebo zaťaženia motora. Prevodovku DURAMATIC ™ tvoria tri hlavné prvky - primárna (hnacia) spojka, sekundárna (hnaná) spojka a ozubený klinový remeň, to všetko ešte doplnené o rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže byť primárna spojka neustále zopnutá, čo zmenšuje opotrebovanie hnacieho remeňa. Prevodovka DURAMATIC ™ má polohy L/H/N/R/P (redukcia/rýchlosť dopredu/neutrál/spiatočka a parking (u vybraných modelov)a podporuje brzdenie motorom z prudkého kopca.

Ľahko ovládateľná elektrická uzávierka predného diferenciálu umožňuje podstatne zvýšiť trakciu kolies v náročnom teréne a pritom zachovať ľahké a obratné riadenie. Pri normálnej jazde v režime 4x4 sú predné kolesá poháňané cez otvorený diferenciál prednej nápravy. Ten umožňuje, aby sa mohli v zátačkách predné kolesá otáčať rôznou rýchlosťou a tým umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie. Zapnutím uzávierky predného diferenciálu pri zaradenom pohone všetkých kolies (4WD) maximalizujete trakciu v Ťažkom, extrémnom teréne, tam, kde by sa niektoré z predných kolies mohlo začať pretáčať. Sila motora ide potom rovnomerne na všetky štyri kolesá a to umožní s dôverou vyšplhať a zdolať akúkoľvek prekážku. Stačí len stlačiť tlačítko.

Nezávislé zavesenie všetkých kolies s čo najmenším počtom pohyblivých dielov. Robusné, vylepšené dvojité A-ramená sú veľmi vysoko efektívne v celej dĺžke zdvihu pérovania, absorbujú najtvrdšie nárazy, znižujú ovládacie sily v riadení a pomáhajú minimalizovať nakláňanie v zátačkách.

Elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doteraz mohli snívať, umožní vám lepšiu trakciu v obtiažnych podmienkach a suverénnu priechodnosť extrémnym terénom. Všetky štvorkolky 4x4 sú vybavené voliteľným náhonom buď len zadnej (2WD) alebo aj prednej (4WD) nápravy, popr. v režime 4WD s elektrickou uzávierkou predného diferenciálu. Výhodou elektronicky pripojiteľného náhonu predných kolies je to, že si ich môžete pripojiť v predstihu tak, ako chcete vy a nie ako je to u automatických systémov až v okamžiku, kedy sa kolesá už pretáčajú. Náhon 4x4 oceníte aj v zime, kedy môžete miesto kolies namontovať snežné pásy a premeniť váš stroj vo vysoko účinné snežné vozidlo.

Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a pancierovými hadicami sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.

S namontovanou zadnou sedačkou budete vy aj váš spolujazdec cestovať luxusne prvou triedou. Spolujazdec sedí na svojom vlastnom sedadle a to vám, ako vodičovi dáva viac priestoru pre aktívne riadenie a vyvažovanie štvorkolky. Stačí ale vytiahnuť len 2 čapy, zadnú sedačku bez potreby náradia jednoducho vyberiete a miesto nej môžete namontovať robusný zadný nosič SpeedRack alebo nákladnú korbu s vysokou nosnosťou. Jednoducho geniálne.