Prowler HDX 700i

Prowler HDX 700i

Prowler HDX 700i bol v roku 2011 zvolený za najlepšie Heavy-Duty UTV na trhu. A má k tomu mnoho dobrých dôvodov: Plne nezávislé zavesenie všetkých kolies. Zadné tlmiče FOX FLOAT ® Coil-Over. Obrovská sklápacia korba, na ktorú naložíte bezmála pol tony kamenia, štrku alebo balíkov sena a je dostatočne veľká aj na europaletu. A ak potrebujete, behom chvíľky môžete zložiť bočnice a premeniť korbu na veľké praktické plato. Elektronický posilňovač riadenia a päťpolohovo nastaviteľný volant zaisťuje špičkovú ovládateľnosť, posilňovač riadenia navyše funguje ešte skôr, než sa vôbec rozbehnete. Prowler HDX ™ utiahne až 680 kg a navyše vám ponúkne hneď tri miesta na sedenie v prvom rade. Najväčšia sklápacia korba na trhu! Je možné za príplatok vybaviť navijakom a ťažným zariadením.

Homologizácia: PS (+280€)

 

Farby
ČiernaČierna
KamuflážKamufláž
Cena 16.949€ vrátane DPH

V základnej výbave nájdete

Motor 700i H1

Motor 700i H1 je agilný, kvapalinou chladený jednovalec s objemom 695 ccm s obrouskou ťažnou silou, leľkým točivým momentom a nízkou spotrebou. Elektronické vstrekovanie zaisťuje čisté spaľovanie s vysokou účinnosťou, okamžitou reakciou na pridanie plynu, spoľahlivé štartovanie pri každej teplote a optimálne zloženie zmesi nezávisle na nadmorskej výške.

 

 

 

Nákladná korba

Kľúčovým prvkom, ktorý z Prowlera robí tak dokonalo univerzálny stroj je táto obrovská sklápacia nákladná korba. Naložíte na ňu až 460 kíl, pohodlne do nej dáte aj europaletu a pokiaľ potrebujete odviezť ešte väčší náklad jednoducho dáte dole bočnice a korbu behom chvílky premeníte na praktické plato.

 

 

 

 

Tri miesta na sedenie

Ako prvé UTV na trhu ponúka Prowler HDX tri miesta na sedenie v prvej rade. Vďaka tomu zvládnete aj ťažkú prácu rýchlejšie a pohodlnejšie a nemusel sa kvôli tomu predlžovať rázvor Prowlera ani zmenšovať jeho ložná plocha.

 

 

 

 

Nastaviteľný volant

Výškovo nastaviteľný volant je ďalšou exkluzívnou prednosťou strojov Arctic Cat. Dodá vám nie len pocit mimoriadneho komfortu, ale hlavne vám umožní nájsť si tú najpohodlnejšiu polohu pri riadení. Odteraz už budete mať všetky dôležité ovládacie prvky na dosah ruky. Presne ako potrebujete.

 

 

 

 

Poloha Parking

Vďaka užitočnej parkovacej polohe "P" na prevodovke už nemusíte pri každom zastavení zaťahovať ručnú brzdu. Arctic Cat doporučuje vždy pred opustením vašeho stroja zaradiť túto parkovaciu polohu.

 

 

 

 

Pohon 4x4

Tento elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doteraz mohli snívať, umožní vám lepšiu trakciu v obtiažnych podmienkach a suverénnu priechodnosť extrémnym terénom. Všetky štvorkolky 4x4 sú vybavené voliteľným náhonom buď len zadnej (2WD) alebo aj prednej (4WD) nápravy, popr. v režime 4WD s elektrickou uzávierkou predného diferenciálu. Výhodou elektronicky pripojiteľného náhonu predných kolies je to, že si ich môžete pripojiť v predstihu tak, ako chcete vy a nie ako je to u automatických systémov až v okamžiku, kedy sa kolesá už pretáčajú. Náhon 4x4 oceníte aj v zime, kedy môžete miesto kolies namontovať snežné pásy a premeniť váš stroj vo vysoko účinné snežné vozidlo.

 

 

Kotúčové brzdy

Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a pancierovými hadicami sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.

 

 

 

 

Duro 3 Star Kaden

Vynikajúce univerzálne trojplátňové pneumatiky Duro 3 Star Kaden sú obľúbenou voľbou vyznávačov terénu. S nimi sa vždy dostanete tam, kam potrebujete, môžete s nimi robiť všetko, čo chcete a vždy vám dodajú excelentný grip a pohodlnú jazdu. Modely HDX sú štandartne dodávané s týmito atraktívnymi hliníkovými diskami

 

 

 

 

Posilovač riadenia

Menšia únava, jednoduchšie riadenie a ľahšie ovládanie. Posilovač riadenia nie len výrazne znižuje silu potrebnú k riadeniu, ale zároveň pôsobí ako účinný tlmič úderov do riadítok alebo volantu keď pred tým v rýchlosti zachytíte o kameň alebo peň, alebo prehliadnete dieru vo vysokej tráve.

 

 

 

 

DURAMATIC ™

Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC ™ je konštruovaná pre najťažšie zaťaženie. Tento robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti alebo zaťaženia motora. Prevodovku DURAMATIC ™ tvoria tri hlavné prvky - primárna (hnacia) spojka, sekundárna (hnaná) spojka a ozubený klinový remeň, to všetko ešte doplnené o rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže byť primárna spojka neustále zopnutá, čo zmenšuje opotrebovanie hnacieho remeňa. Prevodovka DURAMATIC ™ má polohy L/H/N/R/P (redukcia/rýchlosť dopredu/neutrál/spiatočka a parking (u vybraných modelov)a podporuje brzdenie motorom z prudkého kopca.

 

 

Nezávislé zavesenie

Nezávislé zavesenie všetkých kolies s čo najmenším počtom pohyblivých dielov. Robusné, vylepšené dvojité A-ramená sú veľmi vysoko efektívne v celej dĺžke zdvihu pérovania, absorbujú najtvrdšie nárazy, znižujú ovládacie sily v riadení a pomáhajú minimalizovať nakláňanie v zátačkách.

 

 

 

 

Priečny stabilizátor

Priečny stabilizátor na zadnej náprave obmedzuje nakláňanie štvorkolky v zákrutách. Pri rýchlom prejazde zákruty sa hmotnosť štvorkolky prenáša na vonkajšiu stranu, vonkajšie pružiny sa viac stláčajú ako vnútorné a štvorkolka má tendenciu sa odkláňať. Stabilizátor tento pohyb vyrovnáva tým, že zaťažuje aj pružinu vnútorného kolesa a zmenšuje tak nakláňanie štvorkolky. Tým prináša stabilnejší pocit z jazdy a umožňuje vyššiu rýchlosť  pri prejazde zákruty s vyšším komfortom.

 

 

Uzávierka diferenciálu

Ľahko ovládateľná elektrická uzávierka predného diferenciálu umožňuje podstatne zvýšiť trakciu kolies v náročnom teréne a pritom zachovať ľahké a obratné riadenie. Pri normálnej jazde v režime 4x4 sú predné kolesá poháňané cez otvorený diferenciál prednej nápravy. Ten umožňuje, aby sa mohli v zátačkách predné kolesá otáčať rôznou rýchlosťou a tým umožňuje jednoduché a ľahké ovládanie. Zapnutím uzávierky predného diferenciálu pri zaradenom pohone všetkých kolies (4WD) maximalizujete trakciu v Ťažkom, extrémnom teréne, tam, kde by sa niektoré z predných kolies mohlo začať pretáčať. Sila motora ide potom rovnomerne na všetky štyri kolesá a to umožní s dôverou vyšplhať a zdolať akúkoľvek prekážku. Stačí len stlačiť tlačítko.