ARCTIC CAT ALTERRA 450i

ARCTIC CAT ALTERRA 450i

Arctic Cat Alterra 450 je rezkejšia, ľahšia a všestrannejšia ako konkurencia; skvelá na výlety aj neúnavný pracant. Všetko od automatickej prevodovky Duramatic a prepínateľného pohonu 2WD / 4WD až po nové kompozitné nosiče SpeedRack2 vám poskytne kopec zábavy i vysokú pracovnú morálku; Alterra je doposiaľ najkomplexnejšou kombináciou dokonalého odpruženia, špičkovej ovládateľnosti, úchvatného designu a vysokej funkčnosti. S výkonným, kvapalinou chladeným motorom a úplne novým vylepšeným podvozkom predstihuje Alterra 450 konkurenciu vo všetkých smeroch, od výkonu, cez jazdné vlastnosti až po úžitkovú hodnotu a dlhodobú spoľahlivosť.

ŠPZ v cene

Farby
ČervenáČervená
ZelenáZelená
Cena 6.999€ vrátane DPH

V základnej výbave nájdete

Srdcom novej generácie štvorkoliek Arctic Cat Alterra je osvedčený spoľahlivý štvorventilový kvapalinou chladený 4taktný jednovalec s objemom 443 ccm. Výkonný motor dáva štvorkolke živú akceleráciu a obrovskú ťažnú silu. Elektronické vstrekovanie paliva zabezpečuje nízku spotrebu, čisté spaľovanie, okamžitú reakciu na plyn, optimálne zloženie zmesi nezávislé od nadmorskej výšky a spoľahlivé štartovanie pri každej teplote. 

Od základu úplne nový podvozok má nižšie ťažisko a rázvor predĺžený o 5 cm, čo sa pozitívne odrazilo na výrazne vyššej stabilite jazdy. Napriek dlhšiemu rázvoru však zostala celková dĺžka štvorkolky zachovaná. Nový podvozok dáva štvorkolke omnoho lepšiu ovládateľnosť, jedinečnú obratnosť a dominantné jazdné vlastnosti v teréne - hrboly na ceste si Alterra dáva na raňajky, na obed i na večeru. A pretože je motor v novom ráme uložený o 8 cm viac vpredu, máte teraz v stúpačkách ešte viac miesta pre jednoduchšie ovládanie. V mieste stúpačiek je Alterra naviac užšia pre väčšie jazdné pohodlie. 

Nová Alterra vás príjemne prekvapí svojou dokonale premyslenou ergonómiou. Jazdá poloha je vzpriamenejšia a uvoľnenejšia, čo prináša lepšiu ovládateľnosť a znižuje únavu z jazdy. A so zmenšeným polomerom otáčania, vyžadujúcim menšie zásahy vodiča, je táto štvorkolka taktiež obratnejšia a omnoho ľahšie ovládateľná.

Elektricky pripojiteľný pohon všetkých kolies vás dostane na miesta, o ktorých ste doposiaľ mohli len snívať. Umožňuje suverénnu priechodnosť i najťažším terénom. Pri štvorkolkách Alterra si môžete vybrať medzi pohonom len zadnej nápravy (2WD) a pohonom všetkých kolies (4WD). Výhodou tohto systému je, že si pohon 4x4 môžete včas dopredu sami zapojiť podľa situácie a nie, ako u automatických systémov, až v okamihu, keď už sa predné kolesá začali pretáčať. 

Kompletne prepracovaný systém SpeedRack II z extrémne odolného, oceľovými trúbkami vyztuženého kompozitného plastu, s protisklzovým povrchom TPE poskytuje pevnú a stabilnú platformu, s možnosťou rýchleho upínania príslušenstva.  Za niekoľko sekúd pripevníte na predný alebo zadný nosič SpeedRack II akékoľvek kompatibilné príslušenstvo, púzdro na pušku alebo držiak náradia, bez obavy, že cestou niečo stratíte. 

Informatívny multifunkčný displej prehľadne zobrazuje všetky dôležité údaje, ktoré pri jazde môžete potrebovať: rýchlomer, palivomer, indikátor zaradeného pohonu 2WD / 4WD, celkové i denné počítadlo kilometrov, počítadlo najazdených motohodín, indikátor zaradenej rýchlosti L/H/N/R, digitálne hodiny, kontrolky diaľkových, smerových a výstražných svetiel. 

Výkonné brzdy sú rovnako dôležité ako výkonný motor. Na hydraulické kotúčové brzdy s vŕtanými kotúčmi, brzdovými strmeňmi s veľkým priemerom piestov a značkovými pancierovými hadicami SteelFlex sa vždy môžete spoľahnúť pri posúvaní limitov vašich jazdeckých schopností.

Spoľahlivá automatická prevodovka DURAMATIC ™ je konštruovaná pre najťažšie podmienky. Robusný variátor s plynule meniteľným prevodom reaguje okamžite na zmenu otáčiek, rýchlosti jazdy alebo zaťaženia motora. Variátor je naviac doplnený o odstredivú rozbehovú spojku, vďaka ktorej môže zostať primárna spojka neustále zopnutá. Tým sa výrazne znižuje opotrebenie hnacieho remeňa, záber je prakticky okamžitý a dokonale plynulý. Prevodovka DURAMATIC™ s polohami L/H/N/R/P (redukcia / rýchlosť dopredu / neutrál / spiatočka a parking) zároveň podporuje účinne brzdenie motorom pri jazde z kopca.