Naša história

Úvodná stránka / O firme / Naša história

Vážení zákazníci, priatelia, ďakujem všetkým za Váš záujem.

Je to už nejaká doba, čo sa zrealizovala myšlienka presadiť sa na trhu so štvorkolkami ako predajca v tejto rozvíjajúcej sa oblasti. Už od roku 2006 sa aktívne venujeme tomuto biznisu a vždy sú to naši ľudia – zákazníci, obchodní partneri a členovia tímu vďaka ktorým sa neustále zlepšujeme a napredujeme.

Týmto všetkým ďakujem za priazeň.

Martin Špirko

Kľúčové momenty v našej histórii

2004 - zakladám firmu/živnosť Martin Špirko MS Design, venujem sa vnútroštátnej aj medzinárodnej autodoprave

2005 - ako vášnivý motocyklista si prvý krát vyskúšam jazdnu na štvorkolke, táto fantastická skúsenosť ma za dôsledok kúpu prvej vlastnej štvorkolky

2006 - v lete podpisujem dealerské zmluvy s importérmi značiek CF MOTO, SMC, TGB, ARCTIC CAT a ACCESS MOTOR, v októbri otváram pomerne veľký showroom vo Svite, predaná je prvá štvorkolka zákazníkovi (CF MOTO Gladiator RX510)

2008 - po dvoch rokoch snaženia a poctivej práce sa vypracujeme na TOP predajcu a dostávame pozvánku na návštevu továrne CF MOTO v Číne (celý článok TU)

2009 - medzinárodná nákladná doprava si vyžaduje zmenu vo firme a to transformáciu zo živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným, od októbra pokračujeme pod novým názvom 4-KOLKY s.r.o.

2010 - v apríli zrealizujeme prvú expedíciu mimo Európy, vyrazíme na 3 týždne do afrického Maroka (celý článok TU)

2011 - po zrelej úvahe sťahujeme predajňu zo Svitu do okresného mesta Poprad. Predajňa je síce trochu menšia ako vo Svite, ale je na výbornom mieste blízko centra.

2012 - koncom roka zaradíme do našej ponuky prestížnu kanadskú značku BRP, podpisujeme dealersku zmluvu s importérom na predaj značiek CAN-AM, SPYDER, SEA-DOO a SKI-DOO.

2013 - v lete zrealizujeme ďalšiu expedíciu mimo Európy, tentokrát vyrážame do pohoria Pamír v centrálnej Ázii (celý článok TU)

2014 - začiatkom roka sa zúčastníme v Afrike diaľkového rally preteku (celý článok TU). V apríli počet našich vozidiel v oblasti autodopravy presiahne počet 20 vozidiel a preto je potrebné obe naše hlavné činnosti (autodoprava ,  predaj a servis štvorkoliek) definitívne rozdeliť, preto vo firme 4-KOLKY s.r.o., ktorá vlastní medzinárodnú licenciu v nákladnej doprave menujem nového riaditeľa spoločnosti, ktorý preberá 90% mojej práce na seba a ja v apríli zakladám novú obchodnú spoločnosť s názvom SM GLOBAL s.r.o., na ktorú prevádzam všetky maloobchodné aj veľkoobchodné aktivity, showroom aj servis. Zároveň vznikla potreba väčších priestorov a preto sa cez leto sťahujeme do väčších priestorov na adresu Oravská 2 v mestkej časti Poprad-Veľká, popritom sa naďalej obzeráme po vhodnom pozemku v Poprade na výstavbu nového sídla, showroomu a servisu. 

2016 - začiatkom januára odlietame na v poradí už štvrtú mimo-európsku expedíciu, tentokrát do Južnej Ameriky (celý článok TU). V apríli kupujeme pozemok v Poprade vhodný na výstavbu firmy a začíname riešiť projekt budovy. Turbulentné časy v americkej spoločnosti Arctic Cat (predaj spoločnosti / Textron, nedostatok modelov) zapríčinili, že koncom roka podpisujeme dealersku zmluvu s importérom ďalšej prémiovej americkej značky a rozširujeme ponuku o produkty POLARIS.

2017 - v októbri prijímame pozvanie od spoločnosti BRP a zúčastníme sa stretnutia importérov tejto značky v americkom Dallase (celý článok TU). Tesne pred koncom roka dosiahneme dôležitý míľnik, kedy po jedenástich rokoch, dvoch mesiacoch a štyroch dňoch od predaja prvej štvorkolky predávame a odovzdávame štvorkolku s poradovým číslom 1000. Táto naša jubilejná, tisíca štvorkolka je Can-Am Outlander MAX570 a šťastný majiteľ od nás dostáva množstvo doplnkov úplne zdarma.

2018 - ešte na konci leta roku 2017 nám stavebný úrad v Poprade vydáva všetky potrebné stavebné povolenia a tak v roku 2018 začíname so stavbou nového sídla, showroomu a servisu v Poprade.