Gladiator Z8 V-Twin EFI

Gladiator Z8 V-Twin EFI

Gladiator, synonymum pracovného stroja, teraz aj pre vyznávačov adrenalínu a športového vyžitia? Áno! Predstavujeme úplne nový výkonný športovo-úžitkový SSV Gladiator Z8 EFI V-TWIN!

 


Za príplatok ...
Elektrický navijak :             190 € s DPH
Posilovač riadenia EPS :       750 € s DPH
Plastová strecha :                  190 € s DPH
Predné sklo :                          190 € s DPH

 

Homologizácia: pre 2 osoby, ŠPZ v cene

Farby
ČervenáČervená
ČiernaČierna
Cena 11.699€ vrátane DPH

V základnej výbave nájdete

Gladiatori Z6, Z6 EX, UTV 830. Všetky tieto modely kategórie SSV / UTV majú jedno spoločné. Dali základy na vznik tomu najsilnejšiemu a dizajnovo nejatraktivnějšímu Gladiatoru všetkých čias. V roku 2013 vtrhol na svetové trhy úplne nový model z kategórie SSV, Gladiator Z8 EFI V-TWIN! To najsilnejšie a najlepšie, čo kedy bolo v továrni CF Moto vyrobené, bolo teraz premietnuté do nebývalo atraktívneho, agresívneho rúcha v podobe výkonnej "buggy" so špičkovým dvojvalcovým vidlicovým motorom s obsahom 800 ccm so skvelom výkonom 63 HP!

Gladiator Z8 EFI V-TWIN je športovo-úžitková štvorkolka kategórie SSV (side-by-side vehicle). Pohonnou jednotkou je osvedčený a veľmi spoľahlivý dvojvalcový motor s obsahom 800 ccm s elektronickým vstrekovaním paliva DELPHI, ktorého odolnosť a životnosť bola preverená v mnohých extrémnych závodoch a expedíciách v modeli Gladiator X8 EFI. Svoj výkon prenáša na zadné hnané kolesá prostredníctvom mohutného bezúdržbového variátora a kardanových hriadeľov. Pohon predných kolies a uzávierku predného diferenciálu je samozrejme možné elektricky pripojiť. Prevodovka umožňuje jazdu vpred i vzad pre bežné použitie a redukovaný, supersilný prevod do pomala pre pracovné použitie a ťahanie prívesu. Motor sa štartuje elektrickým štartérom, kľúčikom. Prevodový systém je jednoducho a ľahko udržiavateľný a je navrhnutý pre minimálne nároky na údržbu.

Brzdy sú kompletne hydraulické, kotúčové na všetkých štyroch kolesách. Ďalším významným brzdovým elementom je v neposlednom rade silná motorová brzda. Výkon a odolnosť brzdovej sústavy sú viac než dostatočné pri akomkoľvek počasí a zaťažení. Odolné, do luxusných hliníkových ráfikov obuté kvalitné šesťplátnové 14 "pneumatiky s univerzálnym vzorom, sú navrhnuté na všetky druhy jazdy, či už na cesty po cestách či do ťažkého terénu. Praktické a elegantné rozširovacie lemy blatníkov Vás dokonale ochránia proti zašpineniu, duralové kryty predných aj zadných ramien a duralový kryt motora na podvozku zase dokonale ochráni Gladiatora v ťažšom teréne. Mohutný, úplne novo koncipovaný podvozok Gladiatora Z8 EFI V-TWIN, je vybavený nezávislým zavesením všetkých kolies, odpružením pomocou nových špičkových nastaviteľných nitrogenových tlmičov s upravenými priečnymi stabilizátormi a dlhými pevnými ramenami. Toto nové moderné špičkové odpruženie s vysokými zdvihmi zaisťuje absolútne komfortnú, pohodlnú, stabilnú a bezpečnú jazdu aj vo veľkých terénnych nerovnostiach a vyšších rýchlostiach, kedy Gladiator Z8 EFI V-TWIN úplne hravo prekonáva hranicu 100 km / hod. V neposlednom rade sa použitím nového podvozku výrazne zvýšila svetlá výška a s tým spojená prejazdnosť ťažkým terénom.

Gladiator Z8 EFI V-TWIN je už v základnej cene vybavený špičkovými nitrogénovým nastaviteľnými tlmičmi, kvalitnými 14 "hliníkovými kolesami, šesťplátnovými pneu, homologizovaným ťažným zariadením a bezpečnostnými 3-bodovými pásmi! Na športovo-úžitkový stroj má Gladiator vcelku priestrannú korbu z kvalitného tvrdeného odľahčeného plastu, kam sa dá umiestniť aj objemný náklad, kanistre, či zásoby na adrenalínovú expedíciu. Gladiator Z8 EFI V-TWIN celkom nepochybne zaujme svojim agresívnym a ľúbivým dizajnom a atraktívnymi farebnými kombináciami.