Ranger XP 900 EPS (T1B)

Ranger XP 900 EPS (T1B)

RANGER XP 900, ktorý je triedou sám o sebe. Ukrýva v sebe nový motor ProStar 900 a EPS posilňovač riadenia a tak vytvára to najlepšie UTV na trhu.

Homologizácia: T1B, ŠPZ v cene

Farby
ZelenáZelená
16.900€ vrátane DPH

V základnej výbave nájdete

Výkonní pracanti potrebujú poriadnu silu a RANGER XP 900 je vďaka úplne novému motoru ProStar 900 tak silný, že vytvára novú kategóriu sám o sebe. Motor má výkon 60 HP, čo je nárast o 20 % a krútiaci moment, ktorý dominuje celej triede a umožňuje Ranger XP 900 utiahnuť až 1 tonu (najvyššia ťažná kapacita vo svojej triede) a uviezť 454 kg na korbe. Motor má ventilový rozvod typu DOHC, konfiguráciu kľukovej hriadele 180°, vyvažovací hriadeľ a vďaka tomu poskytuje plynulý výkon vo všetkých hodnotách otáčok. Ovládanie plynu je pri všetkých rýchlostiach a vo všetkých prevodových režimoch (vrátane spiatočky) jemné a citlivé. Medzi ďalšie výhody Ranger XP 900 patrí jeho znížená hlučnosť, ktorá bolo dosiahnutá umiestnením motora pod korbu.

Model EPS je vybavený dynamickým posilnovačom riadenia pre komfortnejšie jazdenie v najťažších podmienkách. 

Motor ProStar je doplnený novým výkonným hnacím ústrojenstvom, ktoré dobre zvláda vysoký výkon motora. Má najsilnejší remeň zo všetkých vozidiel RANGER a môže sa teda smelo pustiť aj do najnáročnejších prác a úloh. Remeň a spojka majú výkonné chladenie a celé vozidlo má za všetkých jazdných a pracovných podmienok optimálny výkon.

U pracovných strojov sú dôležité úložné priestory. RANGER XP 900 ponúka najobjemnejšie priestory vo svojej triede. Pod sedadlom sú umiestnené nové úložné priestory, sú praktické, s ľahkým prístupom. Veľa úložných priestorov nájdete v palubnej doske, tak ako sme u Rangerov zvyknutí. Pracovným výzvam je pripravená čeliť nová korba - má viac úchytných bodov, ľahko manipulovateľné prepážky a ľahšie odistenie zadných dvierok a nosnosť 454 kg. Objemná je natoľko, že pojme paletu, a je kompatibilná so systémom príslušenstva LOCK & RIDE.

Pre RANGER XP 900 je k dispozícií široká paleta príslušenstva, ktorá pokrýva mnoho variantov pracovného využitia. Vybavený je vysokokapacitnou batériou a novým statorom, takže výsledkom je o 30 % viac elektrickej energie, ktorá môže poháňať viac príslušenstva súčasne. RANGER XP 900 má nové uchytenie pre naviják. Montáž navijáku, ktorý je veľmi žiadaným príslušenstvom u pracovných vozidiel, je teraz jednoduchšia a rýchlejšia.

ÚPLNE NOVÝ MOTOR PROSTAR 900 60 HP

Úplne nový motor Polaris ProStar™ 900 je vybavený 60 HP, ponúka neuveriteľný, prvotriedny krútiaci moment a ťažný výkon.

ELEKTRONICKÝ POSILŇOVAČ RIADENIA

Najhladší, extrémne citlivý posilňovač riadenia je už k dispozícii - Plus Variable Assist pre ľahšie riadenie pri nižších rýchlostiach. S naším EPS môžete jazdiť celý deň bez toho aby ste boli z neho vyčerpaný.

SILNEJŠÍ A JEMNEJŠÍ

Umiestnenie motora - v priestore pre pokojnejšiu jazdu. Hladký vo všetkých otáčkach s rozvodom DOHC, izoláciou motora / prevodovky.

Exkluzívne pre RANGER XP 900 ponúkame nové príslušenstvo PRO.

Kolekcia obsahuje revolučné, vysoko kvalitné príslušenstvo pre kabínu LOCK & RIDE PRO - FIT, všestranný systém - pluhovanie Glacier PRO Plow System a odolné navijáky Polaris PRO HD.
Horúcou novinkou v ponuke príslušenstva pre RANGER XP 900 je príslušenstvo pre kabínu Lock & Ride PRO - FIT, navrhnuté pre dokonalú integráciu s novým členom rodiny Ranger. Rám RANGER XP 900 je z presných profilovaných trubiek. Čelné sklá, strechy, dvere a zadné panely dokonale kopírujú tvar vozidla a presne k nemu priliehajú. Mnoho komponentov z rady PRO - FIT je vybavených technológiou Lock & Ride, ktorá umožňuje neskonale jednoduchú inštaláciu aj demontáž.

Aby sme doplnili zoznam prvkov, ktoré robia z vozidla RANGER XP 900 pracovný stroj, o prvky, vďaka ktorým poskytuje najjemnejšie zvezenie, nesmieme zabudnúť na zmodernizovaný kokpit a nové šasi. Kompletne prepracovaný kokpit pojme troch jazdcov ešte pohodlnejšie než predtým - ergonómia je najlepšia vo svojej triede: sedadlá sú nižšie umiestnené, volant sa dá nastaviť, s bezpečnostnými pásmi sa ľahšie zaobchádza a u limitovanej edície je sedadlo vodiča nastaviteľné. Prístrojová doska je po novom umiestnená v strede, všetky informácie sú prehľadne na jednom mieste. Úložné priestory pod sedadlom sú praktické a majú ľahký prístup.

Neskutočne plynulá a hladká jazda a optimálne ovládanie vozidla RANGER XP 900 je umožnené vďaka úplne novej šasi, ktorá je pevnejšia a má zvýšenú torznú tuhosť. Výsledkom je pohodlnejšia jazda, nízke vibrácie a schopnosť poradiť si hravo so všetkými nástrahami cesty. Tento RANGER má ľahké riadenie, či už s posilňovačom riadenia EPS ( Electronic Power Steering ) alebo aj bez neho. Jeho rázvor je o 12,7 cm dlhší, zdvih zavesenia je o 2,5 cm dlhší a jeho svetlá výška činí 30,5 cm. Na lepšej svietivosti sa podieľajú (v porovnaní s Ranger 800 EFI) o 25 % silnejšie predné svetlá, ktoré svietia o 30 % ďalej, čím predlžujú osvetlenú vzdialenosť o 30 m.

RANGER XP 900 nie je len nová trieda najlepšieho pracanta s najjemnejším zvezením, je to tiež vozidlo, ktoré má jednoduchú a nenáročnú údržbu. Motor má dlhý servisný interval 100 motohodín. Je k nemu jednoduchý prístup pod zadnou korbou. Tiež olejová mierka aj plniaci otvor sú ľahko dosiahnuteľné. Na motore sú väčšinou použité metrické skrutky. Kĺby sa mažú ľahko pomocou mazacích bodov. Doplňovanie paliva je praktickejšie, pretože viečko je na strane vodiča. Nádrž je o 11% objemnejšia, pojme 37 litrov paliva.

RANGER XP 900 sa vyrába vo farebnom prevedení zelená Sage a červená Solar (obe vo variantoch s posilňovačom riadenia EPS i bez neho) a ďalej v kamufláži Polaris Pursuit.

Takže zhrnutie:

 • Ranger 900 XP = najtvrdší pracant
 • Motor ProStar 900 s výkonom 60 HP
 • Motor umiestnený pod korbou - tichšia jazda
 • Systém hnacieho ústrojenstva je prispôsobený pre vysoký výkon - napr. výkonné chladenie remeňa a spojok
 • Pohon všetkých kolies On - Demand True AWD s režimom Turf
 • Nosnosť korby 454 kg
 • Celkové užitočné zaťaženie 680 kg
 • Ťažná kapacita 907 kg
 • Najlepšie úložné priestory v odvetví, praktické priestory pod sedadlom
 • Korba s viac úchytnými bodmi, jednoduchšia obsluha zadných dvierok boxu
 • Precízna kabína - systém Lock & Ride ® PRO - FIT
 • Ochranná konštrukcia rámu pri prevrátení (ROPS)
 • Najjemnejšie zvezenie
 • Silnejšie šasi s vyššou torznou tuhosťou
 • Rázvor 205,7 cm, predný a zadný zdvih 25,4 cm
 • Svetlá výška 30,5 cm
 • Nastaviteľné sedadlo vodiča (modely LE)
 • Vynikajúca ergonómia uľahčujúca prácu: nastaviteľný volant, ľahšie zatáčanie, väčší priestor pre nohy, ľahké nastupovanie a vystupovanie
 • Silnejšie svetlá - lepšie ovládanie vozidla za tmy
 • Sedadlá pre 3 jazdcov
 • Precízna kabína systému Lock & Ride ® PRO - FIT
 • Pristup k viečku nádrže na strane vodiča
 • Ľahký prístup k motoru (pod korbou)
 • Bežné skrutky a mazacie body - ľahká údržba
 • Exkluzívny obmedzovač rýchlosti SPEEDKEY ( ako doplnkové príslušenstvo )
 • Farebné prevedenie : zelená Sage, červená Solar a kamufláž Polaris ® Pursuit